ZDV Mrákotín

O nás

Zemědělské družstvo vlastníků Mrákotín (ZDV) vzniklo po transformaci zemědělských družstev v roce 1993. V současné době hospodaří přibližně na 1000 ha zemědělské půdy. Má 30 členů a zaměstnává 25 zaměstnanců.

Hlavní činnosti družstva je zemědělská výroba. Produkty rostlinné výroby jsou převážně zpracovány pro výrobu vlastních krmiv pro výkrm hospodářských zvířat.

Družstvo má vlastní výrobnu a mísírnu krmiv. Základními komponenty krmiva je kukuřice, pšenice, ječmen a sója. Dbáme na ověřenou kvalitu krmiv pro zdravý chov jatečných zvířat a následně pro zdravé a nezávadné drůbeží a vepřové maso. Proto do krmných směsí přidáváme pouze minerály a vitaminové doplňky pro zdravý chov.

Zásadně nepoužíváme antibiotika ani hormonální přípravky pro podporu růstu, které jsou dnes běžně k dostání na trhu a u nichž není jednoznačně prokázána nezávadnost pro spotřebitele. Tradiční živočišná výroba je orientována na produkci mléka , výkrm prasat a chov jatečné drůbeže.

Naše družstvo má vybudovanou vlastní porážku (jatka) s poloautomatizovaným provozem a chladícími boxy přímo u odchovny drůbeže. Vlastní porážka, porcování a expedice chlazené drůbeže úspěšně prochází pravidelným auditem státní veterinární správy a krajské hygienické stanice v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

Nabízíme drobný prodej chlazených kuřat, krůt a husokačen, jak v celku, tak porcované v přímo ve výdajně jatek v Malinném, nebo na prodejně ZDV v Mrákotíně. Prodej je realizován i pomocí vlastní pojízdnou prodejnou v rámci Východočeského kraje, části Středočeského kraje a Vysočiny. Blíže v sekci produkty

Prodej chlazené drůbeže a porcovaných částí probíhá turnusově, protože po skončení turnusu je nezbytná dezinfekce odchoven.  Blíže v sekci produkty

Vepřové maso je na prodejně v Mrákotíně průběžně k dostání, pouze vepřové půlky po telefonické dohodě.

Těší náš Váš zájem o nabízené produkty a omlouváme se, že naše kapacitní možnosti omezují uspokojení všech zákazníků.

 

Jiří Strouhal
předseda

 

Soubory ke stažení:

Stanovy ZDV Mrakotín 13.5.2014